تور ترابزون

تور ترابزون

تور ترابزون

ترابزون یکی از شهرهای زیبای کشور ترکیه می‌باشد که در چند سال اخیر مورد توجه گردشگران قرار گرفته است. این شهر به نسبت سایر شهرهای ترکیه ارزان می‌باشد و می‌توانید با هزینه کم به این شهر زیبا سفر کنید. در این مطلب از سایت نکو اوج فارس به معرفی تور ترابزون می‌پردازیم.با ما همراه شوید.

جهت خرید و رزرو تور و اطلاع از قیمت بلیط و سایر تور ها با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

۰۷۱-۳۸۴۳۰۰۳۵

۰۹۱۷۵۱۱۸۵۱۷

۰۹۱۷۳۱۴۶۵۲۰

معرفی ترابزون ترکیه

ترابزون Trabzon شهری زیبا و جذاب در کنار سواحل دریای سیاه ترکیه است که به همراه شهر وان و ارزروم گزینه های خوبی برای سفر ارزان و زمینی هستند.

ترابزون همیشه در معاملات سیاسی و تجاری ترکیه اهمیت بالایی داشته است. از آنجایی که جاده ابریشم از این شهر عبور می‌کرده، باعث شد تا همواره ترابزون موقعیت تجاری خوبی داشته باشد به طوری که رَد پای تاجران ایرانی، قفقازی و اروپایی‌ها به‌خصوص تجار ایتالیایی در ترابزون دیده می‌شود.

ورود اقوام مختلف با زبان های گوناگون به شهر ترابزون باعث شد تا فرهنگ و زبان مردم این شهر تحت تاثیر کشورهای دیگر قرار بگیرد، به‌گونه‌ای که گویش و لباس‌های مردم ترابزون با شهرهای دیگر

ترکیه بسیار متفاوت است. در حال حاضر نیز ترابزون یکی از مراکز تجاری مهم و بین‌المللی ترکیه محسوب می‌شود.

درباره ترابزون ترکیه

کد تلفن ترابزون: ۴۶۲
کد تلفن ترکیه: + ۹۰

فاصله ترابزون تا استانبول:

فاصله این دو شهر از یکدیگر حدود ۹۰۳.۳۴ کیلومتر می‌باشد که یعنی حدود ۱۲ ساعت طول می‌کشد از مسیر زمینی ترابزون خودتان را به استانبول برسانید و برعکس.

فاصله ترابزون تا آنتالیا:

فاصله ترابزون تا آنتالیا حدود ۹۰۳.۱۴ کیلومتر است که با احتساب مسیر زمینی این فاصله بیشتر می‌شود. به طور کلی حدود ۱۵ ساعت نیاز است که از ترابزون به آنتالیا برسید و برعکس.

فاصله ترابزون تا شهر وان:

فاصله این دو شهر حدود ۴۱۹.۷۲ کیلومتر است که یعنی حدود ۹ ساعت و ۱۶ دقیقه طول می‌کشد از وان به ترابزون برسید.

فاصله ترابزون تا تهران:

فاصله این دو شهر از هم ۱۱۷۷.۹۴ کیلومتر می‌باشد. این یعنی به طور حدودی از تهران به ترابزون حدود ۱۸ ساعت راه را باید طی کنید.

فاصله ترابزون باتومی:

فاصله این دو شهر حدود ۱۷۷.۰۱ کیلومتر می‌باشد که حدود ۱۰ ساعت نیاز دارید تا از باتومی به ترابزون برسید.

اختلاف ساعت تهران و ترابزون:

شهر ترابزون نیم ساعت است.

تور زمینی ترابزون

تور ترابزون زمینی با اتوبوس

تور زمینی ترابزون با اتوبوس‌های و از شهرهای مختلف برگزار شده و بسیار کم هزینه است.

مسافت تهران تا ترابزون از طریق راه زمینی ۱,۵۵۷ کیلومتر بوده و حدود ۲۱ ساعت طول می‌کشد تا با اتوبوس از مبدا تهران به مقصد ترابزون رسید. به دلیل همین طولانی بودن مسافت و زمان سفر، تمامی اتوبوس‌هایی که در مسیر تور زمینی ترابزون رفت و آمد می‌کنند، VIP بوده و دارای امکانات رفاهی بسیاری می‌باشند.

در نتیجه در تور زمینی ترابزون، نه تنها دچار خستگی ناشی از سفر طولانی نمی‌شوید، بلکه از طبیعت زیبای مسیر در طول سفر زمینی به ترابزون هم لذت خواهید برد.

تور ترابزون هوایی

نکته‌ای که در مورد تور ترابزون هوایی باید در نظر بگیرید این است که نرخ بلیط پرواز تهران – ترابزون پایین‌تر از پرواز به سایر شهرهای ترکیه خواهد بود و دردسرها و خستگی خطرات سفر زمینی به ترابزون را نخواهد داشت.

اما تور ترابزون هوایی دو مشکل دارد که یکی هزینه خیلی بالای تور ترابزون هوایی نسبت به تور زمینی ترابزون و نکته دیگر کم بودن تعداد پروازهای تهران به مقصد ترابزون است.

هزینه ی خورد و خوراک در شهر ترابزون

در شهر ترابزون ترکیه مانند دیگر شهرهای این کشور نیازی به نگرانی نیست چرا که این فرهنگ غذایی مردم ترکیه و ایران تقریبا در یک سطح قرار دارد و قطعا مشکلی بابت خورد و خوراک نخواهید داشت.

در ادامه راهنمای سفر به ترابزون به رستوران های بی نظیری که دراین شهر ترکیه ای و همچنین هزینه های مربوط به غذا بر اساس آمار سایت رسمی Numbeo می پردازیم.

هزینه های مربوط به غذا در این کشور را بر اساس سایت رسمی Numbeo ذکر می کنیم، که عبارتند از:

برای یک وعده غذا در یک رستوران ارزان قیمت باید هزینه ۲۰ لیر را بپردازید.

برای صرف یک وعده غذای دونفره در یک رستوان متوسط باید ۵۰ لیر پرداخت کنید.

قیمت منوهای مک دونالد در شهر ترابزون به نسبت ارزان تر است و مبلغ ۱۶ لیر می باشد.

برای تهیه آب معدنی ۱ لیر و اگر بخواهید یک فنجان قهوه میل کنید باید بابت آن ۷ لیر بپردازید.

تور ترابزون هوایی
تور ترابزون هوایی

 

در نکواوج بیشتر بخوانید:

رستوران های ترابزون

هتل های ترابزون

در سفر به ترابزون چه ارزی به همراه داشته باشیم؟

پیشنهاد می‌شود برای سفر به هر مقصد خارجی، مقدار از بودجه سفر با به واحد پول رایج آن مقصد و بخش قابل توجهی را دلار یا یورو به همراه داشته باشید. واحد پول ترکیه لیر است.

اطلاعات کلی شهر ترابزون

زبان رسمی: ترکی استانبولی

واحد پول: لیر ترکیه

نوع برق شهری: ۲۳۰ ولت/ ۵۰ هرتز

کد کشور: ۹۰+

اختلاف ساعت ترکیه نسبت به تهران: یک ساعت و نیم از تهران عقب‌تر است.

شماره‌های اضطراری: ۱۱۲

آب و هوای شهر ترابزون

با توجه به این که شهر ترابزون در حاشیه دریای سیاه قرار گرفته انتظار می رود که  آب و هوایی نیمه گرمسیری و مرطوب را داشته باشد. در کل بسته به آن که از سفر به شهر ترابزون چه قصدی دارید و یا در چه شرایطی احساس راحتی می کنید، بهترین فصل سفر برای شما می تواند متفاوت باشد.

تور ارزان ترابزون

بهترین فصل برای سفر به ترابزون

ترابزون، شهری در ساحل دریای سیاه بوده و به همین خاطر نیز، آب و هوایی نظیر شهرهای شمالی ایران دارد، البته به اندازه آن‌ها شرجی و گرم نبوده و در تمام طول سال آب و هوایی یکسان دارد. در نتیجه، سفر به ترابزون در هر زمانی خالی از لطف نیست. اما اینکه بهترین زمان برای تهیه تور ترابزون چه موقع از سال است به هدف شما از سفرتان بستگی دارد.

در فصل بهار میانگین دمای هوای ترابزون ۱۴ درجه سانتیگراد و اغلب بارانی است. از اوایل اردیبهشت تا اواخر تیر هم آسمان ترابزون آفتابی و هوای ترابزون مطبوع‌تر خواهد شد و از نظر آب و هوا بهترین زمان برای سفر به ترابزون در همین ایام است.

تابستان ترابزون آنقدرها هم گرم نیست، میانگین دمای هوای ترابزون در تابستان ۲۵ درجه سانتیگراد است. البته برخی روزها، دمای هوا بالاتر بوده و رطوبت هوا ممکن است کمی آزاردهنده باشد. اما همین گرمای هوا، بهترین فرصت را برای استفاده از تفریحات آبی و پارک آبی ترابزون فراهم خواهد کرد.

آسمان ترابزون در فصل پاییز بارانی و دمای هوا بالاست، به همین دلیل، ترابزون در فصل پاییز کمی خلوت‌تر و هزینه اقامت در ترابزون، نسبت به بهار و تابستان کمی پایین‌تر است. در زمستان هم که هوا به شدت سرد، خیابان‌ها و کوچه‌های ترابزون، غالبا پوشیده از برف و دمای هوا گاها نزیدک به صفر است. به همین دلیل، در این فصول، به ویژه درآذر ماه و دی ماه، ترابزون، کمی خلوت بوده و در نتیجه هزینه‌های اقامت در ترابزون در این فصل بسیار پایین است.

تور ارزان ترابزون
تور ارزان ترابزون

قیمت تور ترابزون

– ترابزون شهر گرانی نیست پس با مدیریت هزینه ها می‌توانید سفر خوبی داشته باشید.
– برای سفر به ترابزون نیاز به ویزا ندارید.
– ترابزون نیز مانند بقیه کشور ترکیه سکولار می‌باشد اما جمعیت غالب شهر را مسلمانان سنی تشکیل می‌دهند.
– آب آشامیدنی ترابزون مناسب نیست اما می‌توانید با قیمت مناسب بطری آب معدنی تهیه کنید.
– پیش شماره های ۱۱۵ پلیس، ۱۱۲ آمبولانس، ۱۱۰ آتش نشانی و ۱۵۸ امنیت ساحل را به خاطر داشته باشید.
– اگر تور استانبول و یا تور آنتالیا را خریداری کرده اید و تصمیم دارید به ترابزون بروید، می‌توانید با استفاده از پروازهای داخلی روزانه خودتان را به این شهر برسانید.
– شهر ترابزون از امنیت خوبی برخوردار است پس نگران گشت و گذار در خیابان ها به خصوص در ساعت انتهای روز و شب ها نباشید.
– اصلی‌ترین موزه های شهر ترابزون، موزه باستان شناسی یا تاریخ ترابزون و موزه مردم شناسی ‌می‌باشند.
– شهر ترابزون فرودگاه دارد که هر دو پرواز داخلی و خارجی در آن صورت می‌گیرد. البته فرودگاه ترابزون بین المللی نیست.
– حمل و نقل عمومی ترابزون مانند سایر شهرهای ترکیه کیفیت مناسبی دارد. شما می‌توانید از اتوبوس و تاکسی برای تردد به مناطق مختلف شهر استفاده کنید اما متروی این شهر غنی نیست.

رزرو تور ترابزون

جهت خرید و رزرو تور و اطلاع از قیمت بلیط و سایر تور ها با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

۰۷۱-۳۸۴۳۰۰۳۵

۰۹۱۷۵۱۱۸۵۱۷

۰۹۱۷۳۱۴۶۵۲۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هتل های بانکوک Previous post هتل های بانکوک
رستوران های بدروم Next post رستوران های بدروم