تور شیراز زمینی از رشت

تور شیراز زمینی از رشت

تور شیراز زمینی از رشت

تور شیراز زمینی از رشت با توجه به اب و هوای فصل گزینه ی بسیار مناسبی برای انتخاب تور است و هر ساله در فصول مختلف مخازبان خاص خود را دارد. در ادامه برای آشنایی بیشتر با این تور با ما همراه باشید و از جزئیات این سفر فوقالعاده اطلاعات کافی را کسب کرده و با ما در تماس باشید.

تور گردشگری شیراز از رشت

اگر دلتان می‌خواهد در تاریخ سفر کنید و به دیدار شاعران شیرین سخن ایران زمین بروید به شیراز سفر کنید. اگر دلتان هوای دیدار کوروش کبیر و تاریخ باستانی ایران زمین کرده به این شهر خوش آب و هوای چهار فصل سفر کنید. شیراز شهر باغ‌های باصفا، سروهای بلند قامت و بوته‌های گل سرخ، گل سرسبد شهرهای ایران است. شیراز تنها تاریخ، نارنج و باغ‌های زیبا و باصفا ندارد، سوغاتی و غذاهای آن هم همواره مورد توجه‌ی گردشگران ایران و خارجی بوده‌است. هر گردشگری که به این شهر سفر می‌کند حتما سری به رستوران‌های آن برای خوردن غذاهای محلی می‌زند. طعم کلم پلو و فالوده‌ی شیرازی را کمتر کسی پیدا می‌شود که تاکنون نچشیده باشد.

جهت خرید و رزرو تور و اطلاع از قیمت بلیط و سایر تور ها با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

۰۷۱-۳۸۴۳۰۰۳۵

۰۹۱۷۵۱۱۸۵۱۷

۰۹۱۷۳۱۴۶۵۲۰

سوغاتی

بخش سوغاتی شیراز هم بسیار متنوع و خوشمزه بوده و شامل شیرینی‌های سنتی، محصولات بومی و صنایع دستی است که در این شهر رواج دارد. شیرینی شناخته شده‌ای همچون مسقطی‌های رنگارنگ و لطیف که با  مغز آجیل‌های مختلف و یا گلپر و.. تزیین شده‌اند، عرقیات و ادویه‌های با کیفیت که بوی عطرشان در بازار وکیل پیجیده و شامه‌ی شما را مست خود می‌کند.‌ عرق‌های گیاهی همچون بهارنارنج، بیدمشک، گلاب، نسترن و… از جمله سوغاتی‌های بسیار باکیفیت شیراز است که خرید آن‌ها را به شما توصیه می‌کنیم.

برای سفر به شهر گل و شعر و شاعری، استفاده از تور یکی از راه‌های بدون دغدغه و به‌صرفه است که به شما کمک می‌کند بدون نگرانی از کیفیت محل استراحت، غذا و.. به دیدار آثار متنوع شهر بروید و در عین حال یک سفر به‌صرفه و کم‌هزینه را هم تجربه کنید. ” آرند تور” یکی از همین آژانس‌های مسافرتی باکیفیت بوده که می‌تواند با ارائه خدمات مناسب، همراه شما در این سفر باشد. اماکنی که در سفر از آن‌ها بازدید خواهید کرد عبارتند از:

  • تخت جمشید

مگر می‌شود از شیراز شهر عاشقی و زیبایی سخن گفت و از “تخت جمشید” مایه‌ی فخر ایرانیان، نماد شکوه و عظمت هخامنشیان چیزی نگفت؟ یکی از پربازدیدترین اماکنی که هرساله توسط گردشگران ایرانی و خارجی مورد بازدید قرار می‌گیرد، تخت جمشید یا پرسپولیس است. این مجموعه‌ی بی‌نظیر که نشانه‌ی تمدن قدیم و بزرگ ایران است در سال ۱۹۷۹ در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید. اگر هنوز تخت جمشید را از نزدیک ندیده‌اید، یا دوست دارید بیشتر درباره آن بدانید، می توانید با ما در تور شیراز آرندتور همراه باشید و این شکوه و عظمت را از نزدیک مشاهده کنید.

تخت جمشید به نام‌های “پارسه”، “پرسه‌پولیس” و “پرسپولیس” هم شهرت دارد. این بنای تاریخ به دستور داریوش بزرگ در سال ۵۱۸ ق.م و با حدود ۱۲۵۰۰۰ مترمربع وسعت، به‌عنوان یکی از شاهکارهای معماری زمان خود در سطح جهان ساخته شد. یکی از جاذبه‌های دیدنی و بی‌نظیر شهر شیراز، این مجموعه‌ی بزرگ، زیبا و فرهنگی است که اوج ظرافت و خلاقیت هنرمندان ایرانی را نشان می‌دهد.

  • پاسارگاد

“پاسارگاد” محل دفن “کوروش کبیر”، پادشاه وطن‌پرست، شاهی که ایران زمین به داشتنش افتخار کرده و بر خود می‌بالد، است. مجموعه‌ی باستانی پاسارگاد در شهری به همین نام قرار دارد و یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری شهر شیراز است، بازدید از این سازه‌ی تاریخی بی‌همتا که به‌عنوان پنجمین اثر ایران در فهرست میراث جهانی یونسکو، در تاریخ تیرماه ۱۳۸۳ (با صد در صد آرا)، به ثبت رسیده را به شما توصیه می‌کنیم. با ما در سفر به این شهر زیبا همراه باشید و از شهر باستانی پاسارگاد، نخستین پایتخت شاهنشاهی هخامنشی دیدن کنید.

تور شیراز زمینی از رشت
  • نقش رستم

شیراز شهر تاریخی و دیدنی‌هاست. یکی دیگر از این آثار باستانی فوق‌العاده، “نقش رستم” در کوه حاجی آباد و در ۵ کیلومتری تخت جمشید است که یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری ایران محسوب می‌شود و سهم بالایی در جذب گردشگر داخلی و خارجی دارد. در این مجموعه شما قادرید آثار باستانی سه دوره ایران کهن را از نزدیک مشاهده کنید. آثار دوره‌ی عیلامی، عصر هخامنشیان و دوران ساسانی در این مجموعه قرار دارد.

آرامگاه چهار پادشاه بزرگ هخامنشی به نام‌های داریوش، خشایارشاه، اردشیر اول و داریوش‌دوم در این‌جاست. نقش رستم جدای از این که محل دفن این پادشاهان مشهور بوده، دارای نقش‌های برجسته‌ی بسیار زیبایی از دوره‌ی ساسانیان است که در این نقوش، تاجگذاری اردشیر بابکان و پیروزی شاپور اول بر امپراطور رم به تصویر کشیده شده‌است. کعبه‌ی زرتشت، آرامگاه‌ها، کتیبه‌ها و نقوش برجسته از جمله محل‌های پربازدید این مجموعه‌ی تاریخی است. تماشای این آثار باستانی زیبا می‌تواند توجه هر گردشگر ایرانی و خارجی را به خود جلب کرده و به تفکر فرو ببرد، در تور شیراز با ما همراه باشید و آن‌ها را از نزدیک مشاهده کنید.

  • دروازه قرآن

پس از معرفی آثار تاریخی خارج از شیراز، اینک به رسم گذشته با عبور از “دروازه‌ی قرآن” خود را ایمن به کلام الله کرده و وارد این شهر زیبا می‌شویم!

دروازه قرآن یکی از شش دروازه‌ی باقیمانده شیراز بوده که امروزه به عنوان یک اثر تاریخی به آن سر می‌زنیم. در گذشته شیراز شش دروازه داشته که اکنون به جز دروازه قرآن چیزی وجود ندارد. اما مردم هنوز به محل دروازه‌های قدیمی این شهر در محاوره‌های محلی‌شان اشاره می‌کنند. دروازه‌هایی همچون دروازه اصفهان، دروازه سعدی، دروازه قصابخانه، دروازه کازرون، دروازه شاه داعی الی اله. اما فلسفه‌ی طراحی و ساخت دروازه قرآن، کلام مجیدی است که به دستور امیر ضدالوله ‌دیلمی در بالای دروازه قرار داده‌شده تا مسافرین به سلامت از این شهر خارج  و یا وارد شوند.

ادامه..

این طاق به مرور زمان تخریب شد، تا اینکه در زمان کریم خان زند دوباره آن را مرمت کرده و این بار قرآنی معروف به “هفتاد من” در اطاقک بالای آن گذاشتند در سال ۱۳۱۶ شمسی والی شیراز به دستور “رضاحان پهلوی” این طاق را ویران کرده و قرآنش را به موزه‌ی پارس شیراز انتقال داد.  قرآن هفده منی، در واقع دو قرآن است که توسط “سلطان ابراهیم” نوه “شاهرخ تیموری” کتابت شده و یکی شاهکارهای نگارش کتاب آسمانی مسلمانان جهان است. برای بازدید از قرآن هفتادمنی می‌توانید از موزه‌ی پارس بازدید کرده و آن را از نزدیک مشاهده کنید.

در سال ۱۳۲۸ یکی از تجار معروف شیراز  به نام ” حسین ایگار” این دروازه را در اندازه‌ی بزرگ‌تر ساخت. در این بنا، آیاتی از قرآن را به خط ثلث و نسخ دور تا دور در دروازه قرآن نگاشته شده‌است. در تاریخ ۱۹/۹/۱۳۷۵ این اثر به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسید. یکی از محل‌هایی که در شب‌گردی‌های شهر شیراز می‌توانید بدانجا روید، این دروازه است. نورپردازی‌هایی که در آن انجام شده به همراه موسیقی‌های مناسب، دستفروشان و بلال فروشانش می‌تواند حال و هوای شب شما را به کلی تغییر دهد.

  • باغ ارم شیراز

شیراز تنها شهر بناهای تاریخی و آرامگاه‌ها نیست. باغ‌های آن هم شهرت جهانی دارد. یکی از این باغ‌های زیبا که عکس‌های متعدد و فراوانی از آن هم وجود دارد، باغ زیبای “ارم” به همراه سروهای استوار و قد برافراشته، آبراه‌ها و باغ گیاهشناسی آن است. باغ ارم، یکی از هشت باغ مشهور جهانی بوده که در فهرست جهانی به ثبت رسیده‌است. سرو هزارساله‌ی آن به همراه عمارت وسطش که از شاهکارهای دوره قاجار بوده، از جمله زیبایی‌های مشهور و بی بدیل این منطقه است. تاریخ ساخت باغ ارم مشخص نیست، اما  بنا به روایتی در دوره سلجوقی و آل اینچو بنا شده و در دوره زندیه کریم خان در سازندگی و بهسازی‌اش بسیار تلاش کرد.

در زمان “ناصرالدین شاه”، عمارتی توسط “علی خان نصیر الملک” در این باغ پی‌ریزی شد که پس از مرگش خواهرزاده‌اش،  “ابولقاسم خان نصیر الملک” این عمارت سه طبقه را تکمیل کرد. شهرت این عمارت در کاشی‌کاری‌ها، نقاشی‌های مشهور و بی‌نظیر از شاهنامه و نبرد قاجار و ستون‌های زیبا و استوار آن است که از تخت جمشید الهام گرفته‌‌شده‌اند. در گوشه و کنار این باغ کتیبه‌های سنگی موجود هستند که به یادگار از نصیرالملک، معمار بنا باقی مانده‌اند.

  • حافظیه

پس از بازدید از باغ ارم بی‌نظیر به “حافظیه” میعادگاه عاشقان می‌رویم و در فضای عرفانیش قدم می‌زنیم. همان طور که می‌دانید، یکی از اماکن بسیار زیبای این شهر خوش آب و هوا حافظیه است. این آرامگاه که ۶۵ سال پس از درگذشت این عارف بزرگ بنا شده، در طول این سال‌های طولانی مورد بازسازی و مرمت قرار گرفته‌است. حافظیه دو صحن شمالی و جنوبی داشته و تالاری به طول ۵۶ متر و عرض ۸ متر این دو صحن را از یکدیگر جدا می‌کند. این تالار باشکوه ۲۰ ستون سنگی به ارتفاع ۵ متر دارد. اگر دوست دارید شب نشینی‌های شیراز را تجربه کنید، حتماً سری به حافظیه در شب بزنید و غرق در دنیای شعر و شاعری شوید.

با قدم زدن در این بارگاه زیبا می‌توانید از گوشه و کنار صدای مشاعره‌ها را بشنوید. می‌توانید بر سر مزار این شاعر مشهور ایرانی نشسته و پس از نثار فاتحه‌ای به روح این مرد بزرگ، تفالی به لسان‌الغیب بزنید و روحتان را جلا بخشید. مطمئن باشید، حافظیه روحتان را اسیر خاک گیرایش کرده و شما را دلبسته حال و هوایش خواهد کرد. این لذت بی‌شمار را از دست ندهید.

  • سعدیه

سعدیه“، یکی دیگر از اماکن بازدید ما در تور شیراز است که بدان‌جا خواهیم رفت. همان‎طور که می‌دانید، سعدی شاعر بوستان و نویسنده گلستان که جهان را زیر پا گذاشت، در اواخر عمرش در این خانقاه زندگی می‌کرده و پس از مرگش هم در همینجا دفن شده‌است. آرامگاه سعدی به خاطر سنگ‌های لاجوردی و مرمرش و گنبد میانی آن شهرت دارد. این بنا، با الهام از چهلستون ساخته شده، متأسفانه آرامگاه سعدی بارها تخریب و دوباره ساخته شده‌است.

در کنار این شاعر شیرین‌سخن در قسمت غربی بارگاه، شوریده شیرازی شاعر نابینا دفن شده‌است که بازدیدکنندگان مقبره‌ی سعدی حتماً سری بدانجا هم خواهند زد. سعدیه دارای ساختمان‌های متعدد و مختلفی است که هرکدام پیشینه و داستانی طولانی دارند. پیشنهاد می‌کنیم که با ما در این سفر همراه باشید و با تاریخچه‌ی هرکدام از آن ها از نزدیک آشنا شوید.

  • حمام وکیل

حمام‌های سنتی ما در گذشته بسیار متفاوت از امروز بوده و معماری و حال و هوای متفاوتی نسبت به امروز داشته‌اند، در گذشته حمام محلی، برای گفت و گو و ارتباط برقرارکردن بود، در حمام ساعت‌ها گپ می‌زدند و خدماتی همچون مشت و مال دریافت می‌کردند. در سفر شیراز همراه با آرند تور به “حمام وکیل” رفته و با گذشته و گرمابه های قدیمی آشنا شوید. این حمام در دوره‌ی زندیه به دستور مستقیم کریم خان ساخته شده و در کنار “بازار وکیل” یکی دیگر از جاذبه‌های شهر شیراز قرار دارد.

تور شیراز زمینی از رشت

میتوانید از مطالب دیگر سایت هم دیدن کنید

تور داخلی شیراز اصفهان
تورهای داخلی ارزان قیمت از شیراز
تور آنتالیا
  • سرای مشیر

باشنیدن نام “سرای مشیر” ناخود آگاه، بوی نارنج، حوض بزرگ هشت ضلعی، کاشی‌های رنگارنگ، مقرنس‌کاری و سقف بلند گنبدی شکلش را به یاد خواهیم آورد. این بازار مشهور که به “سرای گلشن” هم شهرت دارد در دوره قاجاریه در زمان “فتحلی شاه” ساخته شده و در جنوب شرقی بازار وکیل قرار دارد.

در انتها می‌توان گفت سرسبزی و هوای معتدل شهر شیراز آن را به عنوان عروس شهرهای ایران در جهان معرفی کرده، این شهر همان طور که از آثار تاریخی گوناگونش مشخص است، قدمت بسیار کهنی دارد. به گونه‌ای که بر روی لوح‌های گلی عیلامی نزدیک به ۲۰۰۰ سال پیش از میلاد مسیح به نام این شهر تحت عنوان ” تیرازیس” اشاره شده‌است. تیراسیس یا “سیراسیس”، از نام “سیراجیس” در فارسی قدیم گرفته‌شده‌ که بر اثر تغییر منظم صداها در زبان فارسی مدرن به شیراز تغییر نام داده‌است.

قدمت شیراز

علاوه براین قدمت نام شیراز را می توان از سفال‌های پیدا شده از ویرانه‌های دوره ساسانی در قرن دوم پس از میلاد نیز متوجه شد. از طرفی دیگر عده‌ای براین باور هستند که با توجه به شاهنامه، نام شیراز از نام پسر طهمورث مشتق شده‌است. برای رفتن به این شهر دوست‌داشتنی و تاریخی می‌توانید یکی از سه طریق هوایی، زمینی و یا قطار را انتخاب کرده و از سفر خود یک خاطره‌ی دلنشین بسازید. همکاران ما در آرندتور پاسخ‌گوی سوالات شما در مورد سفر هستند.

فرهنگ و تمدن

شهر شیراز مهد فرهنگ و تمدن ایران زمین و یکی از محبوب ترین تورهای گردشگری داخلی می باشد. این شهر از نظر داشتن جاذبه های گردشگری، تاریخی و مذهبی بسیار غنی می باشد و آب و هوای مطلوب آن در تمام طول سال باعث شده بین گردشگران خارجی نیز جزء پر طرفدارترین تورهای ایران باشد.

شیراز زادگاه بزرگ ترین شاعران ادب پارسی همچون حافظ و سعدی و همچنین علمای بزرگی مانند قطب الدین شیرازی است. آرامگاه امام زاده شاهچراغ، برادر امام رضا (ع) نیز در این شهر قرار گرفته و سبب شده سالانه میزبان بیش از دو میلیون توریست از جای جای دنیا باشد که برای زیارت و یا بهره مندی از زیبایی های بی کران شیراز به این شهر سفر می کنند. اگر شما نیز قصد سفر و بازدید از این شهر توریستی را دارید، لحظه آخر را در ادامه این متن همراهی نمایید.

موقعیت مکانی و روش های سفر به شیراز

شیراز در جنوب غربی ایران واقع شده و مرکز استان فارس است. وسعت این شهر حدود ۲۴۰ کیلومتر مربع بوده و جمعیت آن طبق سرشماری سال ۲۰۱۶ میلادی حدود ۱.۵ میلیون نفر بوده است.

گردشگران تور شیراز برای سفر به این شهر می توانند از خودروی شخصی، اتوبوس، قطار و هواپیما استفاده کنند. انتخاب وسیله حمل و نقل برای سفر کاملا به محل قرارگیری، بودجه و سلیقه شما بستگی دارد.

جهت خرید و رزرو تور و اطلاع از قیمت بلیط و سایر تور ها با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

۰۷۱-۳۸۴۳۰۰۳۵

۰۹۱۷۵۱۱۸۵۱۷

۰۹۱۷۳۱۴۶۵۲۰

دیدنی ها و تفریحات شیراز

همان طور که گفتیم، شیراز شهری پر از زیبایی های تاریخی و فرهنگی است که سفر به آن برای هر گردشگر خاطره انگیز خواهد بود. در این بخش قصد داریم اماکن دیدنی مشهد را در دسته بندی های مختلف قرار داده و برای علاقمندان تور شیراز به اشتراک بگذاریم..

جاذبه های مذهبی: آرامگاه شاهچراغ، مسجد وکیل، مسجد نصیر الملک، مسجد عتیق و غیره.

جاذبه های دیدنی: حافظیه، سعدیه، آرامگاه خواجوی کرمانی و غیره.

جاذبه های تاریخی: پاسارگاد، تخت جمشید، نقش رستم، کعبه زرتشت، حمام وکیل، نقش رجب، خانه شاپوری، دروازه قرآن و غیره.

اماکن تفریحی: باغ دلگشا، باغ ارم، باغ عفیف آباد، نارنجستان قوام، باغ جهان نما، تنگ تیز آب، دشت ارژن، آبشار مارگون، دریاچه مهارلو، لونا پارک شیراز، پارک های جنگلی و کوهستانی مختلف و غیره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Previous post تور شیراز زمینی از اصفهان
Next post تور شیراز زمینی اهواز