تور شیراز زمینی از مشهد

تور شیراز زمینی از مشهد

تور شیراز زمینی از مشهد

تور شیراز زمینی از مشهد که در طول سال همواره مخاطبان و مسافران خاص خود را دارد در این ایام پر از تعطیلات نیز مسافران و گردشگران بسیار زیادی را به خود اختصاص داده است. ما نیز به شما همراه گرامی این تور رت پیشنهاد می کنیم برای خرید و رزرو یا اشنایی بیشتر با ما همراه باشید.

تور زمینی شیراز مشهد

مشهد یکی از پر طرفدارترین جاذبه های گردشگری داخلی کشورمان ایران است که هر ساله گردشگران بسیاری را از داخل و خارج می پذیرد. یکی از پر تردد ترین مسیرهای تور مشهد، مسیر قطار مشهد شیراز است. تور زمینی مشهد از شیراز یکی از خدماتی است که مانلی پرواز ارائه داده و سفر به مشهد را برای شیرازی های خونگرم آسان کرده است.

در تور زمینی مشهد از شیراز با قطار راهی خواهید شد و پس از طی مسیری نسبتا طولانی می توانید حرم مطهر امام رضا (ع ) را زیارت نمایید. البته در تور زمینی مشهد از شیراز جاذبه های کوچرک و بزرگ بسیاری منتظرتان خواهد بود که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد. در ادامه علاوه بر جاذبه ها، انواع قطارهایی را که در این مسیر وجود دارد و همچنین هتل هایی که ارائه می شود، بررسی خواهیم کرد.

فاصله شیراز تا مشهد

در تور زمینی مشهد از شیراز، تقریبا ۵۰۰ کیلوتر را طی خواهید کرد که با قطارهای معمولی مدت زمان ۲۴ ساعت طول خواهید کشید ؛ اما با افزایش سرعت قطارها این مدت زمان کاهش یافته و می توانید در مدت کمتر از ۲۴ به مقصد برسید.

شهرهای شیراز تا مشهد

همانطور که در مقدمه اشاره گردید، فاصله شیراز تا مشهد نسبتا طولانی بوده و به همین دلیل توصیه می کنیم این فاصله را با قطار طی کنید. شهرهای زیادی در مسیر شیراز تا مشهد وجود دارد که از جمله مهم ترین شهرهای آن می توان به فریمان، تربت حیدریه، بشرویه، بجستان، عباس آباد، اردغان، سیستان، شهرضا، سیوند، مرودشت اشاره کرد.

تور زمینی مشهد از شیراز با کدام قطارها ارائه می شود ؟

قطارهایی که در تور زمینی مشهد از شیراز ارائه می شوند، شامل قطار ۴ تخته پلور سبز یا امید می باشد.

قطار ۴ تخته پلور سبز به صورت یک روز در میان فعایت دارند و مسیر را طی ۲۴ ساعت طی خواهند کرد. قطار پلور سبز یکی از قطارهای متعلق به شرکت رجا است. رجا نامی آشنا و جا افتاده در صنعت ریلی کشورمان است و اگرچه در ابتدا فعالیت خود را با قطارهای باربری آغاز کرد؛ اما امروز با ارائه خدمات گسترده در میان قطارهای مسافربری یکی از بهترین و با کیفیت ترین قطارها محسوب می شود.

در حال حاضر قطارهای پلور سبز توسط شرکت رجا خریداری شده و با نام پلور سبز شناخته می شود. البته این قطارها توسط شرکت بن ریل نیز استفاده می شوند و در آن شرکت با نام پلور بنیاد شناخته شده اند. قطار پلور سبز ۱۰ کوپه ۴ نفره دارد و به همین دلیل در هر واگن ۴۰ نفر ظرفیت را پوشش خواهد داد.

جاذبه های تفریحی شیراز و مشهد

شیراز شهر زیبایی ها است و می توان لذت وصف ناپذیر و حس عطر خوشایند بهارنارنج ها را بزرگترین ارمغان این شهر دانست.

این شهر هم به لحاظ فرهنگ و تمدن، آب و هوا و جاذبه های طبیعی سر آمد شهر های ایران است.
مسافران می توانند انگیزه های متفاوتی برای سفر داشته باشند ولی خالی از لطف نیست که مهمترین و جذاب ترین جاذبه های این شهر را بشناسید و آنها را از نزدیک ببینید. تمام سعی ما بر آن است که در این مقاله این مراکز را گنجانده و توضیحی مفید و کوتاه داشته باشیم.

از دیگر مطالب سایت نیز دیدن فرمایید

تور شیرازگردی

تور آنتالیا

تور زمینی وان ترکیه از شیراز

 

 

شما تاریخ را در آرامگاه ها ادب و شعر،باغ هایی با معماری های خاص ایرانی،بناهای مذهبی که نشان خداپرستی و عشق به خالق و موزه هایی پر از گنجینه های نیاکانمان را در شیراز می بینید
شما برای سفر به این شهر و اقامتی لذت بخش می توانید هتل مدنظر خودتان را از طریق سایت رهی نو رزرو کنید تا بهترین ها را تجربه کنید

جهت خرید و رزرو تور و اطلاع از قیمت بلیط و سایر تور ها با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

۰۷۱-۳۸۴۳۰۰۳۵

۰۹۱۷۵۱۱۸۵۱۷

۰۹۱۷۳۱۴۶۵۲۰

لیست کلیه دیدنی های شیراز

جاذبه های گردشگری شیراز تعداد فراوانی دارد که هر میهمانی را عاشق خود می کند و ما این مراکز گردشگری را به چند دسته کلی تقسیم می کنیم که عبارتند از :

۱. آرامگاه های مشاهیر( مهد شعر و ادب پارسی)

۲. باغ های تاریخی و به غایت زیبا

۳. اماکن تاریخی و مذهبی

۴. موزه ها (نمایش تاریخ ایران )

۵. جاذبه های طبیعی (جاذبه هایی از جنس طبیعت )

۶. مراکز خرید و تجاری

دیدار از گوشه گوشه این شهر تاریخی و مهد شعر ایران، آرامش را به سراسر وجودمان تزریق می کند و بعد از سفر روحیه ای عالی خواهید داشت

تور شیراز زمینی از مشهد

آرامگاه مشاهیر در شیراز

شیراز،شهر ادب و فرهنگ است و در کوچه های آن قدم با شعرها همقدم می شوی و طعم ویژه آن را می چشید.
دوستداران ادبیات به اشتیاق رفتن به حافظیه، سعدیه و آرامگاه خواجوی کرمانی سر از پا نمی شناسند.

 

۱. حافظیه

۲. سعدیه

۳. آرامگاه کوروش کبیر

۴. آرامگاه شاه شجاع

۵. آرامگاه خواجوی کرمانی

جهت خرید و رزرو تور و اطلاع از قیمت بلیط و سایر تور ها با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

۰۷۱-۳۸۴۳۰۰۳۵

۰۹۱۷۵۱۱۸۵۱۷

۰۹۱۷۳۱۴۶۵۲۰

باغهای تاریخی شیراز

 

باغ های زیبا با عطر دل انگیز بهارنارنج هوش از سر شما می برد.
برخی از این باغ ها مانند باغ قوام از قسمت ورودی باغ تا در محوطه پر از درختان زیبای بهارنارنج و عطر آنها است و زیبایی باغ را دوچندان کرده است.

جاذبه های طبیعی مشهد

۱. دره هفت حوض:

هفت حوض در ۱۶ کیلومتری مشهد در جاده خلج قرار دارد. در این مسیر اولین دوراهی یکی به سمت اردمه و دیگری به سمت هفت حوض میرود قبل از رسیدن به هفت حوض یک دوراهی دیگر که یکی به طرف آبگیری طرقه می رود و دیگری به سمت هفت حوض، نیز وجود دارد که میتوانید با کمک نقشه مسیر درست را بیابید. در هفت حوض شما با هفت حفره سنگی به هم مرتبط روبرو خواهید شد

که با آب باران و چشمه های اطراف پر شده اند. سنگ های منطقه بسیار صیغل خوده و لیز هستند و گردشگری در این منطقه نیازمند رعایت اصول گردشگری در طبیعت بکر و به همراه داشتن لوازم مناسب برای گردشگری در طبیعیت است. زیبایی هفت حوض در بکر بودن و سکوت و آرامش آن است. اگر در فصل های سرد سال به این منطقه بروید در پایین هفت حوض آبگیرهای طبیعی بزرگی را مشاهده خواهید کرد.

۲. منطقه کوهسنگی یا پارک کوهسنگی:

از شهر مشهد از بزرگراه شهید کلانتری ۱۱ دقیقه (۸.۴  کیلومتر) تا پارک کوهسنگی فاصله هست. اگر از خیابان بهار و خیابان خوراسگانی به خواهید به پارک کوهسنگی بروید ۲۱ دقیقه در راه خواهید بود (۷.۸  کیلومتر) منطقه کوهسنگی یک منطقه کوهستانی با کوه های سنگی که صعود از آنها بسیار ساده است میباشد. که تبدیل به یک پارک برای جذب گردشگر شده است.

برنامه توسعه این منطقه ایجاد هفت پارک مختلف در این منطقه و احداث دریاچه مصنوعی و باغ پرندگان را در برنامه ریزی کرده است. در حال حاظر منطقه کوهسنگی مشهد یکی از جذاب ترین مناطق گردشگری ایران است و گردشگران بسیاری هرساله به این منقطه مراجعه می کنند.

۳. باغ گیاه شناسی مشهد:

شما میتوانید با متروی به ایستگاه پروین اعتصامی رفته و از آنجا حدود ۴ دقیقه با ماشین و حدود ۲۰ دقیقه پیاده روی تا پارک فاصله وجود دارد. از ایستگاه پروین اعتصامی میتوان وارد خیابان پروین اعتصامی شده و این خیابان را تا انتها طی کرد و به ابتدای پارک گیاه شناسی رسید. هتل جهانگردی مشهد از جمله هتل های مشهد با قیمت مناسب است که در نزدیکی این پارک قرار دارد. باغ گل رز، باغ گیاهان داراویی و باغ درختان میوه بخشی از جاذبه های این پارک می باشند.

۴. باغ وکیل آباد:

با مترو میتوان در یکی از ایستگاه های توفقگاه غرب و یا کوهستان پارک پیاده شد و به سمت باغ و باغ وحش وکیل آباد رفت. با ماشین هم میتوان از بزرگراه وکیل آباد برای رسیدن به این باغ استفاده کرد. اتوبان امام علی نیز به این باغ دسترسی دارد و حدود ۹ دقیقه مسیر آن طولانی تر از بزرگ راه کلانتری و وکیل آباد خواهد بود. باغ جنگلی وکیل آباد یک باغ سر سبز و زیبا است که در آن یک باغ وحش نیز احداث گردیده است.

این باغ اکنون به یک پارک برای بازدید گردشگران تبدیل شده است. و آبنما و فواره هایی در آن تعبیه گردیده اند. درختان این باغ بسیار کهنسال و زیبا هستند. باغ وکیل آباد از دیر باز منطقه ای برای تفرج و تفریح گردشگران بوده است.

تور شیراز زمینی از مشهد

جاهای گردشگری مشهد

به غیر از مناطق طبیعی بالا، مناطق طبیعی دیگری نیز در مشهد وجود دارد که از نظر گردشگری دارای جاذبه هستند. برخی از این مناطق را بصورت لیست وار در ادامه ذکر خواهیم کرد:

۱. آبشار قره سو کلات: 

این آبشار حدود ۱۵۹ کیلومتر از شهر مشهد فاصله دارد و با خودرو حدود ۲:۳۰ دقیقه برای رسیدن به این آبشار در راه خواهید بود. برای رسیدن به این آبشار میتوان از مسیر بزرگراه قادری- بزرگراه بابانظر- خیابان کلات- خیابان کلات به درگز، استفاده کرد. مسیر بسیار طولانی است ولی در طول مسیر میتوان از استراحتگاه های بین راهی استفاده کرد.  این آبشار در واقع در جنوب غربی روستای کلات نادری واقع شده است.

 

۲. غار دره آل:

اگر در مسیر آبشار قره سو بدنبال جاذبه های گردشگری هستید روستای آل و غار دره آل یکی از این جاذبه های گردشگری است. در نقشه گوگل مسیر دسترسی به این روستا مشخص نشده است ولی نگران نباشید جاده کاملاً آسفالت شده و براحتی با خودروی سواری میتوان به روستای آل سفر کرد و از غار زیبای آل بازدید نمود. روستای آل خود یک جاذبه طبیعی تمام عیار با درختان و جویبارهای زیبا است که براحتی میتوان ساعتی را در آنجا به استراحت پرداخت و بعد به سمت غار یا آبشار قره سو حرکت کرد.

 

۳. آبگیر گلستان – بند گلستان:

اگر در باغ وکیل آباد به دنبال مکانی برای قایق سواری بودید بسادگی میتوانید به آبگیر یا بند گلستان بروید. در این آبگیر امکان قایقرانی وجود دارد و این امر در تابستان گردشگران زیادی به این آبگیر میکشاند. قنات ها، آب این آبگیر را تامین می کنند.

 

۴. روستای مغان:

روستاهای اطراف مشهد اغلب زیبا و چشمگیر هستند و گردشگران اغلب در این روستاها ساعتی را برای تجدید قبا و استراحت می مانند، روستای مغان در جاده خلج و بعد از خانرود است اگر به هفت حوض میروید کافیست بعد از بازدید خود چند دقیقه دیگر در جاده خلج به سمت روستای مغان حرکت کنید تا از غار زیبای مغان دیدن کنید. تصاویر و اطلاعات مفید غار مغان

 

۵. روستای گلستان:

یکی دیگر از روستاهای اطراف شهر که از جاهای دیدنی مشهد محسوب میشود و رودخانه های طبیعی آن گردشگران زیادی را به خود جذب کرده است. روستای گلستان به باغ وکیل آباد و آبگیر گلستان نزدیک است.

تفریحات هیجان انگیز مشهد

هیجان برای افراد مختلف تعابیر متفاوتی دارد یک کودک از یک پارک با وسایل بازی هیجان زده میشود. و یک نوجوان از یک پارک فناوری و یک بزرگسال از یک منطقه گردشگری زیبا و چشم نواز، گزیده ای از این مناطق را در این بخش معرفی خواهیم کرد.

۱. پارک علمی پروفسور بازیما: بلوار خیام شمالی، مجموعه گردشگری سپاد، مجتمع وصال، این پارک برای نوجوانان بسیار جذاب و سرگرم کننده و هیجان انگیز خواهد بود و قطعاً از گردش در آن لذت خواهند برد.

۲. موزه علوم زمین:  میدان حر، بلوار سرافرازان، خیابان ۱۸، این موزه برای نوجوانان و اساتید و دانشجویان رشته زمین شناسی جذاب و هیجان انگیز خواهد بود. موزه علوم زمین شناسی یک موزه تحقیقاتی است و افراد زیادی روزانه از آن بازدید می کنند.

۳. کوهستان پارک شادی: در وکیل آباد مشهد که در بالا چندین جاذبه گردشگری این منطقه معرفی شده است. یک پارک با وسایل بازی برای کودکان و خردسالان طراحی شده است که قطعاً موجب هیجان و سرگرمی این گروه سنی را فراهم خواهد کرد.

۴. روستای جاغرق: روستایی در ۴۰ کیلومتری مشهد که قطعاً برای علاقه مندان به طبیعت گردی بسیار هیجان انگیز خواهد بود. این روستا از طریق جاده وکیل آباد دسترسی دارد و باغات میوه فراوانی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Previous post تور زمینی ترکیه از شیراز
Next post تور شیراز زمینی از اصفهان