ویزا ژاپن

ویزا ژاپن

ویزا ژاپن

در این مقاله از سایت نکو اوج فارس قصد داریم انواع ویزا ژاپن و تمام آنچه که باید برای سفر به ژاپن بدانید را برای شما همراهان گرامی خواهیم گفت. پس با ما هم قدم شوید.

 

جهت خرید و رزرو تور و اطلاع از قیمت بلیط و سایر تور ها با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

۰۷۱-۳۸۴۳۰۰۳۵

۰۹۱۷۵۱۱۸۵۱۷

۰۹۱۷۳۱۴۶۵۲۰

ویزا کار ژاپن

به منظور کار در ژاپن بررسی شرایط عمومی کار در این کشور به همراه معرفی این کشور لازم می باشد.

شرایط و محیط کار در ژاپن در مقایسه با بسیاری از کشورها متفاوت و جالب توجه است. میزهای کار ژاپنی در یک محیط باز (obeya seido) سازماندهی می‌شوند که در آن میز های کارگران و کارفرمایان بصورت مدور در کنار هم قرار گرفته اند.

هر تیم یک رهبر دارد و رهبر تیم مسئول تقسیم وظایف کارگران در شروع روز کاری است.

دو رهبر تیم در هر روز در دفاتر کار در ژاپن بصورت همزمان وجود دارد: تیم مدیریت جلسات عمومی به رهبری اعضای ارشد و سپس تیم جلسه خصوصی برای هر گروه به مدیریت رهبر آن گروه.

ژاپن یا Nippon کشور جزیره ای کوچک واقع در شرق آسیا به پایتختی توکیو می باشد. این کشور هم مرز با دریای اوخوتسک، دریای چین شرقی و دریای فیلیپین است.

ژاپن زبان رسمی ندارد ولی زبان اصلی مردم آن ژاپنی می باشد. مساحت ژاپن ۳۷۷.۹۷۳ کیلومتر مربع و جمعیت آن ۱۲۶.۴۴۰.۰۰۰ نفر است. واحد پول ژاپن ین و نظام سلطنتی آن پادشاهی مشروطه است.

ویزای کاری در ژاپن

کار در ژاپن نیازمند داشتن پیشنهاد کاری از کارفرمای ژاپنی می باشد.

بیش از ۷۰% نیروی کاری ژاپن را افراد ۵۵ تا ۶۴ سال تشکیل داده اند که در نتیجه کشور ژاپن با توجه به نیاز همیشگی به نیروی کار جوان و ماهر، سیستم جدیدی را برای استخدام افراد خارجی تبیین نموده است که به معرفی و شرح آن خواهیم پرداخت.
در سالهای اخیر وزارت کار ژاپن سیستم جذب نیروی کار از طریق امتیاز بندی را جایگزین سیستم قبلی کار در این کشور نموده است.

هدف از ایجاد این سیستم امتیاز بندی جذب و استخدام نیروی کار ماهر و دارای صلاحیت در بخش های مختلف صنعتی و خدماتی در این کشور از میان خیل عظیم متقاضیان کار در این کشور می باشد.

جایگاه های شغلی برای مدیران مالی، بازرگانان، مدیران صنایع، مهندسین از جمله این نیاز ها می باشد. دو نوع ویزا طبق اعلام وزارت کار ژاپن برای استخدام افراد در نظر گرفته شده است که مهمترین آن ویزای ویژه نیروی ماهر (tokutei ginou 特定技能 ) است که خود به دو نوع SSV-1 و SSV-2 تقسیم بندی می شود.
نام دیگر ویزای کار ژاپن HSP یا HSFP می باشد که برای جذب نیروی کار ماهر به بازار کار کشور ژاپن طراحی شده است.

HSP ویزای ویژه با مزایای بیشتری نسبت به ویزای کار استاندارد است که برای کارگران با استعداد خارجی دارای مهارت های پیشرفته و تخصصی طراحی شده است.

توجه داشته باشید که HSP نوعی ویزای ویژه است که از شاخه های ویزای کار ژاپن می باشد، بنابراین بدون داشتن یک پیشنهاد کار از یک کارفرمای ژاپنی امکان دریافت این نوع ویزا وجود ندارد. این نوع ویزای کار در ژاپن در قالب یک سیستم امتیاز بندی اعطا می گردد.

ویزا فوری ژاپن

طبق گفته وزارت امور خارجه (وزارت امور خارجه – کسانی که با تمام موارد ویزا سروکار دارند)، شورای همکاری خلیج‌فارس به‌سرعت بخشیدن به روند ویزا کمک می‌کند. هنگامی‌ که استخدام‌ شده‌اید، کارفرمای شما درخواست گواهی واجد شرایط بودن را برای شما انجام می‌دهد. برای اثبات پیشینه خود احتمالاً باید اثبات اسناد و مدارک مربوطه را برای آن‌ها ارسال کنید.

 درخواست ویزا به سفارت

شما برای این کار به‌طور کلی به مدارک زیر نیاز خواهید داشت:

 • گذرنامه
 • فرم درخواست ویزا
 • یک عکس
 • گواهی صلاحیت

ویزا توریستی ژاپن

متقاضیان ویزای توریستی ژاپن، ابتدا کلیه مدارک خود را به دفتر ساختمان مرکزی نیلگام می‌آورند. مدارک مربوط توسط کارشناسان این مجموعه مورد بررسی قرار می‌گیرد و پس از گذشتن چند روز به متقاضی اعلام می‌گردد که آیا شرایط لازم برای دریافت ویزای توریستی ژاپن را دارد یا خیر. در صورت دارا بودن شرایط لازم برای اخذ ویزای توریستی ژاپن قراردادی فی مابین فرد متقاضی و شرکت نیلگام بسته خواهد شد و پس از تسویه، مراحل اخذ ویزا بدون حضور فیزیکی فرد متقاضی انجام خواهد پذیرفت.

همانطور که پیش از این نیز اشاره شد، در صورتیکه سفارت ژاپن سئوالی داشته باشد یا اینکه مدرک اضافه‌تری از متقاضی درخواست کند، در این صورت احتمال حضور وی در سفارت وجود خواهد داشت.

هر مسافر مبلغ ۳۵۰ دلار بابت رسیدگی به پرونده‌اش به مجموعه نیلگام پرداخت خواهد کرد که در صورت رد درخواست ویزای وی ۱۵۰ دلار از آن کسر و مابقی به فرد متقاضی عودت خواهد شد. در صورتیکه سفارت به تقاضای اخذ ویزای توریستی ژاپن پاسخ مثبت دهد، ضمانت نامه‌ای با مبلغ ۱۰۰میلیون تومان بابت بازگشت فرد متقاضی دریافت می گردد.

شایان ذکر است بازه زمانی ویزای توریستی ژاپن برای ایرانیان بین ۷ تا ۱۴ روز است و امکان هیچ گونه اقامتی در این کشور برای هموطنان ایرانی وجود نخواهد داشت. در صورت درخواست پناهندگی، درخواست دهنده، بلافاصه دیپورت یا از کشور ژاپن خارج خواهد شد.

مدارک مورد نیاز برای اپلای ویزای ژاپن در سال ۲۰۲۰ میلادی به صورت الکترونیک یا eVisa خواهد بود که به زودی اطلاعات و جزئیات بیشتری در مورد آن از سمت سفارت ژاپن اعلام خواهد گردید.

چگونه ویزای ژاپن بگیریم

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای ژاپن برای ایرانیان

شهروندان ایرانی که در زمره کشورهای نامبرده‌ی معاف از ویزا نیستند باید مدارک زیر را برای دریافت ویزای توریستی ژاپن آماده نمایند:

 1. پاسپورت با اعتبار حداقل ۶ ماه و وجود دو صفحه خالی در آن
 2. فرم اپلیکیشن ویزا visa application form تکمیل شده
 3. دو قطعه عکس
 4. مدارک ازدواج در صورتیکه در سال قبل صادر شده باشد
 5. برنامه سفر
 6. گردش حساب مالی سه ماه اخیر
 7. گواهی تمکن مالی با حداقل ۷۰ میلیون تومان موجودی
 8. مدارک معتبر کاری
 9. سابقه سفر قبلی (در صورت داشتن سوابق سفر احتمال ویزا شدن بیشتر می‌شود اما این مورد الزامی نیست)

پس از ارائه مدارک فوق‌الذکر، ۷ تا ۱۰ روز کاری برای ویزا شدن زمان لازم است. باید در نظر داشته باشید که معیارهایی همچون سن کم، عدم سابقه سفر و ارائه مدارک غیر معتبر سبب ریجکت شدن ویزای توریستی ژاپن خواهند شد.

قیمت و شرایط اخذ ویزا ژاپن

۱. گردش حساب:

برای درخواست ویزای ژاپن، گردش ۳ ماهه آخر حساب متقاضیان مورد نیاز است. گردش حساب باید به زبان لاتین صادر شود و توسط مدیر شعبه صادر کننده به مهر و امضاء برسد. منظور از گردش حساب مبالغ ورودی و خروجی به حساب متقاضیان نیست و فقط تعداد تراکنشات اهمیت دارد. هرچه تعداد تراکنشات حساب متقاضی بیشتر باشد، شانس بیشتری برای اخذ ویزای ژاپن خواهید داشت. توجه داشته باشید که گردش حساب ویزای ژاپن تا ۵ روز پس از صدور معتبر می‌باشد.

۲. تمکن مالی:

تمکن مالی ویزای ژاپن باید به دلار صادر شود و توسط مدیر شعبه صادر کننده به مهر و امضاء برسد. حداقل مبلغ تمکن مالی ویزای ژاپن، ۱۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان برای هر نفر می‌باشد.

قیمت تور ژاپن

جهت خرید و رزرو تور و اطلاع از قیمت بلیط و سایر تور ها با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

۰۷۱-۳۸۴۳۰۰۳۵

۰۹۱۷۵۱۱۸۵۱۷

۰۹۱۷۳۱۴۶۵۲۰

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مراکز خرید سریلانکا Previous post مراکز خرید سریلانکا
هتل های ازمیر Next post هتل های ازمیر